All time trænere

Flest medaljerGuldSølvBronzeI altCL
Jürgen Klopp224
Ottmar Hitzfeld21141
Matthias Sammer123

StartSlut
Lucien Favre01-07-2018
Peter Stöger10-12-201730-06-2018
Peter Bosz01-07-201709-12-2017
Thomas Tuchel01-07-201530-05-2017
Jürgen Klopp01-07-200830-06-2015
Thomas Doll
Jürgen Röber
Bert van Marwijk
13-03-2007
19-12-2006
01-07-2004
19-05-2008
12-03-2007
18-12-2006
Matthias Sammer01-07-200030-06-2004
Udo Lattek
Bernd Krauss
Michael Skibbe
14-04-2000
06-02-2000
01-07-1998
30-06-2000
13-04-2000
05-02-2000
Nevio Scala01-07-199730-06-1998
Ottmar Hitzfeld01-07-199130-06-1997
Horst Köppel01-07-198830-06-1991
Reinhard Saftig
Pál Csernai
21-04-1986
01-07-1985
30-06-1988
20-04-1986
Erich Ribbeck
Reinhard Saftig
Timo Konietzka
28-10-1984
25-10-1984
01-07-1984
30-06-1985
27-10-1984
24-10-1984
Horst Franz
Heinz-Dieter Tippenhauer
Helmut Witte
Uli Maslo
16-11-1983
31-10-1983
23-10-1983
01-07-1983
30-06-1984
15-11-1983
31-10-1983
23-10-1983
Helmut Witte
Karl-Heinz Feldkamp
06-04-1983
01-07-1982
30-06-1983
05-04-1983
Branko Zebec01-07-198130-06-1982
Rolf Bock
Udo Lattek
11-05-1981
01-07-1979
30-06-1981
10-05-1981
Uli Maslo
Carl-Heinz Rühl
30-04-1979
01-07-1978
30-06-1979
29-04-1979
Otto Rehhagel01-07-197601-05-1978
Horst Buhtz
Otto Knefler
31-01-1976
01-07-1974
30-06-1976
30-01-1976
Dieter Kurrat
Janos Bedl
15-02-1974
01-07-1973
30-06-1974
14-02-1974
Max Michallek
Detlev Brüggemann
01-05-1973
02-03-1973
30-06-1973
30-04-1973
Herbert Burdenski03-01-197201-03-1972
Horst Witzler01-07-197021-12-1971
Hermann Lindemann21-03-196930-06-1970
Helmut Schneider
Oswald Pfau
17-12-1968
18-04-1968
18-03-1969
16-12-1968
Heinz Murach01-07-196608-04-1968
Willi Multhaup01-07-196530-06-1966
Hermann Eppenhoff11-05-196430-06-1965
Heinrich Kwiatkowski05-05-196410-05-1964
Hermann Eppenhoff01-08-196104-05-1964